PL EN

Urządzenia przeładunkowe NO

Ramiona przeładunkowe, które oferuje TTM Technologia Transferu Mediów, to przede wszystkim bezpieczna, ekonomiczna i ergonomiczna obsługa, a także kompatybilność z wieloma rodzajami węży i zaworów. Kompleksowe i modułowe systemy są indywidualnie dostosowywane do konkretnego projektu, z uwzględnieniem wymogów jednostek dozorowych.

   

Korzyści:

  • Zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa
  • Szybki proces podłączania/ odłączania bez znacznej straty materiału
  • Wysoka ergonomia i bezpieczeństwo pracy
  • Łatwość obsługi
  • Ochrona przed przeciążeniami
  • Kompleksowość

 

Podstawowe spektrum oferowanych elementów obejmuje:

 

1. Ramię przeładunkowe SGA do zamontowania węża

Ramię przeładunkowe do zamontowania węża SGA zapewnia bezpieczną, ekonomiczną i ergonomiczną obsługę. W znacznym stopniu ułatwia załadunek płynów i gazów, gdzie linie wężowe biegną pomiędzy jednostką mobilną a obiektem stacjonarnym. Co więcej, zmniejsza zużycie materiału i sprawia, że praca jest łatwiejsza.  

 

2. Szybkozłącze ABVL

Szybkozłącze ABVL z wysokim tempem przepływu jest jednym z najbardziej wydajnych wersji szybkozłącz. Kiedy zawleczki hamujące osiągną maksimum wytrzymałości, obie połowy złącza oddzielają się, a kanał przepływowy jest maksymalnie uszczelniony z każdej strony.

 

3. Złącze cysterny

Złącze cysterny zapewnia niezawodne i szybkie połączenie linii do przemieszczania gazu. Dzięki wytrzymałym materiałom, system szybkozłączy zgodny ze standardami EN 14420-6 wymaga bardzo mało konserwacji.

 

4. Suchozłącze TX

Złącze zaworu dyskowego spełniające standard NATO STANAG 3756 jest kompatybilne z innymi złączami tego standardu. Poza wysokim tempem przepływu i małymi wymaganiami konserwacyjnymi oferuje także wiele funkcji, które są dostępne opcjonalnie.

 

Oferowane przez TTM Technologia Transferu Mediów urządzenia przeładunkowe Roman Seliger typ SGA stanowią hybrydę – połączenie zalet elastycznego przewodu przeładunkowego z walorami ramienia opartego na rurarzu. Podstawą urządzenia są segmenty stalowe połączone sworzniami. Ruch segmentów umożliwiają zastosowane łożyska ślizgowe. Segmenty stanowią podporę dla elastycznego węża załadunkowego lub rozładunkowego o dowolnej średnicy i dowolnym ciśnieniu roboczym. Wąż wyposażony jest w odpowiednią armaturę złączną, jak suchozłacze Roman Seliger typu TX NATO STANAG 3756, złącze zrywne Roman Seliger typu ABV/ABVL,  złącza camlock lub TW.

 

Proponowane rozwiązanie umożliwia dopasowanie się do ciasnych przestrzeni, aplikacji nieosiągalnych dla tradycyjnych ramion stalowych, np. ze względu na ograniczoną strefę pracy. Jest to także ciekawa alternatywa dla stalowych ramion niskoprofilowych, a także przewodów rozładunkowych o dużej masie własnej.

 

Ruch w osi pionowej i poziomej, łatwa obsługa, brak skomplikowanych czynności konserwacyjnych, możliwość stosowania kilku linii produktowych i oparowych w jednym ciągu to tylko kilka z zalet SGA.

 

W celu właściwego doboru urządzenia prosimy o kontakt z naszym działem technicznym. Zachęcamy także do zapoznania się z naszym portoflio w poniższym pliku PDF.