PL EN

Taśmy przenośnikowe i CB Guard Life Extender

TTM Technologia Transferu Mediów oferuje najwyższej jakości taśmy przenośnikowe od wieloletniego dostawcy i partnera, Continental ContiTech, które przystosowane są do pracy w szeroko pojętym przemyśle, w różnych warunkach. W ofercie posiadamy m.in.:

 

1. Taśmy z linkami stalowymi

2. Taśmy gumowo-tkaninowe

3. Taśmy jednoprzekładkowe skonstruowane na bazie tkanin solid-woven, składające się z lekkich kompozytów odznaczających się dużą adhezją okładek i rdzenia, przeznaczone do transportu materiału palnego przenośnikami taśmowymi stosowanymi w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych, w polach metanowych i nie-metanowych oraz w atmosferze potencjalnie wybuchowej. 

4. Taśmy z siatką metalową typu Fleximat, przeznaczone do przenoszenia materiałów o zróżnicowanym uziarnieniu, szczególnie tam, gdzie wymagane jest niskie wydłużenie, a taśma narażona jest na rozerwania i wzdłużne przecięcia.

5. Taśmy ze specjalną powłoką antyadhezyjną ContiClean A-H, której zadaniem jest zabezpieczenie przed przywieraniem transportowanego medium. Dzięki tej technologii użytkownicy mogą zrezygnować z kosztownych systemów czyszczenia, zastępując je tradycyjnymi metodami, np. gumowymi zgarniaczami.

6. Taśmy Contiflex Vulcan odporne na wysokie temperatury do +600oC, dzięki zastosowaniu modułowego systemu budowy taśmy, a także posiadające zoptymalizowaną trwałość i maksymalny okres eksploatacji podczas transportu gorących materiałów.

 

 

 

TTM Technologia Transferu Mediów posiada w swojej ofercie również innowacyjne urządzenie do monitorowania stanu i zużycia taśm przenośnikowych, CBGuard Life Extender, który podwyższa ich bezpieczeństwo i rentowność. 

 

Taśmy przenośnikowe podlegają dużym obciążeniom. Liczne zagięcia w kierunku wzdłużnym i poprzecznym, ciągłe uderzenia transportowanego medium, braki w przeglądach, eksploatacyjnie zużyte lub niepoprawnie ustawione przenośniki, a także kontakt z ciałami obcymi negatywnie wpływają na niezawodność i żywotność taśmy przenośnikowej. Co za tym idzie, nieprawidłowe działanie lub poważne uszkodzenia stają się najczęściej dramatyczne w skutkach.

 

System nadzoru CBGuard, bazujący na technologii promieniowania rentgenowskiego, prowadzi do zrewolucjonizowania bezpieczeństwa i rentowności pracy taśm przenośnikowych. Technologia rentgenowska w skanerze, we współdziałaniu ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz w pełni zintegrowana z koncepcją Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), stała się zdecydowanym liderem w zakresie monitorowania taśm przenośnikowych. Żaden inny dotychczas stosowany system nie jest w stanie nawet po części pozyskiwać tak wielu istotnych dla bezpiecznej pracy taśmy informacji, a przy tym funkcjonować samodzielnie.

 

CBGuard gwarantuje nie tylko podwyższone bezpieczeństwo oraz wydłużoną żywotność, ale także obniżenie kosztów oraz kontrolę nad każdym milimetrem sześciennym taśmy przenośnikowej.