PL EN

Urządzenia przeładunkowe NO

Urządzenia przeładunkowe typu SGA produkcji firmy Roman Seliger, które oferuje TTM Technologia Transferu Mediów, to przede wszystkim bezpieczna, ekonomiczna i ergonomiczna obsługa, a także kompatybilność z wieloma rodzajami węży i armatury. Kompleksowe i modułowe systemy są indywidualnie dostosowywane do konkretnego projektu, z uwzględnieniem wymogów jednostek dozorowych.  

 

 

 

Korzyści:

  • Zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa
  • Szybkie operacje podłączania/odłączania bez straty substancji przeładowywanej
  • Wysoka ergonomia i bezpieczeństwo pracy
  • Łatwość obsługi
  • Ochrona przed skręceniem węża

 

 

 

Budowa podstawowego urządzenia obejmuje następujące elementy:

1. Uchylna podpora SGA do zamontowania węża

Uchylna podpora do zamontowania węża (SGA) zapewnia bezpieczną, ekonomiczną i ergonomiczną obsługę. W znacznym stopniu ułatwia operacje przeładunkowe płynów i gazów pomiędzy zbiornikiem transportowym a instalacją technologiczną lub zbiornikiem magazynowym. Co więcej, zmniejsza zużycie materiałów i sprawia, że obsługa urządzenia jest szybsza i wymaga od pracownika mniejszego wysiłku.  

 

2. Złącze awaryjnego rozłączenia ABVL

Złącze awaryjnego rozłączenia ABVL o wysokim możliwym natężeniu przepływu jest jednym z najbardziej wydajnych dostępnych obecnie na rynku konstrukcji złączy zrywnych. Zadaniem złącza awaryjnego rozłączenia jest zabezpieczenie instalacji technologicznej, urządzenia NO oraz instalacji zbiornika transportowego przed uszkodzeniem lub zniszczeniem na skutek niekontrolowanego przemieszczenia zbiornika w trakcie trwania przeładunku, a co za tym idzie zapobieżeniu wycieku przeładowywanej substancji. Kiedy siły oddziałujące na złącze spowodują przekroczenie maksimum wytrzymałości kalibrowanych śrub zrywnych, obie połowy złącza oddzielają się, a wyciek zostanie zatrzymany przez umieszczone w obu połówkach zawory odcinające.

 

3. Szybkozłącze linii oparowej

Szybkozłącze zapewnia niezawodne i szybkie połączenie przewodu elastycznego do instalacji zbiornika transportowego. Dzięki prostej budowie i użytym  materiałom, system szybkozłączy zgodny ze standardami EN 14420-6 wymaga niewielu czynności konserwacyjnych.

 

4. Szybkozłącze sucho-odcinające typ TX

Szybkozłącze sucho-odcinające typu TX spełnia wymagania normy NATO STANAG 3756 i jest kompatybilne z innymi złączami tego standardu. Poza wysokim natężeniem przepływu i małymi wymaganiami konserwacyjnymi, oferuje także wiele dostępnych opcjonalnie funkcji.

 

Oferowane przez TTM Technologia Transferu Mediów urządzenia przeładunkowe Roman Seliger typ SGA stanowią hybrydę – połączenie zalet elastycznego przewodu przeładunkowego z walorami ramienia opartego na systemie złączy obrotowych i rur stalowych.


Podstawą urządzenia są segmenty stalowe połączone sworzniami. Ruch segmentów umożliwią zastosowane  łożyska ślizgowe. Segmenty stanowią podporę dla elastycznego węża przeładunkowego o dowolnej średnicy i dowolnym ciśnieniu roboczym. Wąż wyposażony jest w odpowiednią armaturę złączną jak szybkozłącza sucho-odcinające Roman Seliger typu TX NATO STANAG 3756, złącza awaryjnego rozłączenia Roman Seliger typu ABV/ABVL,  złącza Camlock lub TW.

 

Proponowane rozwiązanie umożliwia dopasowanie się do ciasnych przestrzeni, aplikacji nieosiągalnych dla tradycyjnych ramion stalowych, np. ze względu na ograniczoną strefę pracy. Jest to także ciekawa alternatywa dla stalowych ramion niskoprofilowych, a także przewodów rozładunkowych o dużej masie własnej.

 

Ruch w osi pionowej i poziomej, łatwa obsługa, brak skomplikowanych czynności konserwacyjnych, a także możliwość stosowania kilku linii produktowych i oparowych w jednym ciągu to tylko kilka z zalet SGA.

 

W celu właściwego doboru urządzenia prosimy o kontakt z naszym działem technicznym. Zachęcamy także do zapoznania się z przykładowymi aplikacjami w poniższym pliku PDF.